Спорядження для Ice Trail

Нижче знаходиться перелік необхідного та рекомендованого спорядження для кожного із забігів — Ice Trail (IT)Ice Trail Medium (ITM) та Ice Trail Short (ITS). Перелік включає короткий опис для кожної речі та обґрунтування, чому організатори вимагають або радять мати в наявності цю річ.

Для виходу на старт забігу всі учасники без виключення повинні мати при собі всі речі, що відмічені, як “обов’язкові”. Безпосередньо перед стартом забігів організатори можуть оголосити деякі речі необов’язковими, виходячи з найактуальніших прогнозів погоди. Бігуни повинні нести все оголошене обов’язкове спорядження самостійно від старту до фінішу, на собі або в своїх рюкзаках. Волонтери, що працюють на дистанції, можуть вимагати від учасника надати для огляду спорядження, що є обов’язковим. Після такої перевірки учасник отримує штраф +20 хвилин до фінішного часу за кожен елемент відсутнього обов’язкового спорядження.

«Р» — Рекомендоване

«О» — Обов’язкове

Спорядження  IT  ITM ITS
Мобільний телефон

Повинен бути ввімкнений з самого початку забігу і до фінішу, гучність вхідного виклику має бути на максимумі, батарея повністю заряджена, телефон має бути в бездоганному робочому стані.

Чому?

Мобільний телефон дозволить учаснику отримувати або здійснювати дзвінки організаторам при виникненні екстрених ситуацій. Подбайте про те, щоб батарея мала повний заряд перед стартом вашого забігу та уникайте будь-якого використання телефону без виникнення крайньої необхідності. Функції, що споживають багато енергії батареї, такі як bluetooth або wifi бажано відключити.

О О О
Свисток (можна придбати при реєстрації і отримати в стартовому пакеті)

Свистки, що вмонтовані в деякі бігові рюкзаки також можуть бути використані, якщо вони знаходяться в робочому стані.

Чому?

Свисток необхідний для того щоб покликати на допомогу чи привернути до себе увагу в надзвичайній ситуації.

О О Р
Ізофолія (можна придбати при реєстрації і отримати в стартовому пакеті)

Ізофолія (також відома, як “космічне покривало”) виготовляється із тепловідбиваючої тонкої синтетичної речовини, що має сріблястий колір з однієї сторони та золотистий колір з іншої сторони і розроблена для збереження або розсіювання тепла в залежності від того, якою стороною нею вкривається людина. Мінімальний розмір ізофолії повинен бути 1,4 м х 2,0 м.

Чому?

Ізофолія зазвичай використовується для укривання травмованої людини доки вона очікує на прибуття допомоги, але вона також може бути використана для захисту від вітру або дощу.Як саме повинна використовуватися ізофолія для укривання травмованої людини, залежить від ситуації:

  • Для збереження тепла: срібляста сторона повинна знаходитися в контакті з тілом людини, а золотиста сторона дивитися назовні. Таке використання доцільне при охолодженні або необхідності очікувати на допомогу на холоді.
  • Для пониження температури: золотиста сторона повинна знаходитися в контакті з тілом людини, а срібляста сторона дивитися назовні. Таке використання доцільне при тепловому або сонячному ударі та при необхідності очікувати на допомогу на спеці.
О О
Налобний ліхтар із комплектом змінних батарейок

Налобний ліхтар під час забігу має бути розміщений на голові бігуна залишаючи його руки вільними. Перед стартом забігу впевніться у тому, що налобний ліхтар знаходиться в робочому стані і має повністю заряджені батарейки. Перевіряйте щоб налобний ліхтар не вмикався, знаходячись в вашому рюкзаку або поясі.

Чому?

Випадкове увімкнення ліхтаря, яке вчасно непомічене бігуном може значно розрядити батареї і призвести до того, що ліхтар не буде працювати тоді, коли це буде потрібно — саме тому необхідним є також наявність комплекту змінних батарейок.

О
Індивідуальний стакан чи кружка

Ємність в яку можна буде швидко набирати напої на пунктах підживлення.

Чому?

Ми не використовуємо одноразовий посуд на пунктах підживлення із екологічних міркувань, тому необхідно мати індивідуальну ємність, якою можна швидко набирати та пити напої.

О О Р
Водонепроникна дихаюча куртка

Куртка із водонепроникною дихаючою мембраною типу Gore-Tex, Clima Pro, Water Proff, MemBrain, H2O, Hyvent та інші (бажаний показник водонепроникності 10,000 мм та вологовідведення 5,000 гр/м2/24год).

Чому?

Водонепроникна дихаюча куртка може знадобитися як на весь забіг, так і на декілька годин в залежності від погодних умов. Чому водонепроникна? Якщо ваше тіло буде мокрим впродовж тривалого проміжку часу, то це може призвести до серйозних проблем.

О О О
Флісова термокофта

Термокофта повинна закривати всю верхню частину тіла і мати довгий рукав. Термокофта збереже тепло тіла бігуна та допоможе перенести низькі температури. Бавовняні кофти недопустимі.

Чому?

Можуть виникати різні ситуації, що змусять бігуна значно знизити свій темп або навіть зупинитися під час забігу. Такі ситуації, як отримання травми, надмірне виснаження, допомога іншому бігуну, тощо можуть викликати значне зниження температури тіла до того, як бігун дістанеться найближчого проміжного табору або дочекається потрібної допомоги.

О О Р
Легінси або штани

Це також можуть бути шорти, якщо вони в поєднанні зі шкарпетками повністю закривають ноги бігуна не залишаючи відкритими коліна. Короткі шорти та не закриті одягом частини ніг недопустимі!

О О О
Тепла шапка

Її функція полягає в збереженні тепла та захисту голови від холоду.

Чому?

Голова одна з частин тіла через яку відбуваються найбільші тепловитрати. Літнього головного убору недостатньо для забігу зимою.

О О О
Запасні шкарпетки

Сухі шкарпетки, для можливості заміни мокрих шкарпеток на ногах.

О Р
Ємність або ємності для рідини з сумарним об’ємом не менше 0,5 л.

Це може бути будь-яка ємність, складна чи ні, що може бути використана для пиття без втрати налитої рідини. Руки, звичайні чашки або стакани чи будь-які об’єкти, через які рідина проливається недопустимі.

Чому?

Ми піклуємося про збереження оточуючого середовища, а тому проміжні табори на всіх дистанціях не забезпечуються одноразовими стаканчиками.

О О Р
Рукавички

Повинні повністю закривати руки, включаючи пальці. Бажано, щоб вони були виконані із водонепроникного і дихаючого матеріалу.

Чому?

Людські кінцівки, в тому числі руки найбільше схильні до охолодження.

О О О
Гамаші чи бахіли

Накладки на гомілки, що перешкоджають потраплянню снігу у кросівки. При великій кількості снігу відсутність бахіл додасть суттєвих труднощів в подоланні будь-якої дистанції

Р Р Р
Рюкзак

Біговий рюкзак достатнього об’єму для розміщення необхідних речей.

Р Р Р
Енергетична їжа

Енергетичні батончики, гелі, тощо.

Р Р
Мініаптечка

Найпростіші засоби для обробки мінімальних подряпин та мозолів

Р Р Р

Власний посуд (тарілка, чашка, ложка) для паста-паті на фініші

Стань еко-амбасадором UTL: захопи власну тарілку та чашку і зменши кількість відходів паперового посуду. З нею бігти не треба, просто приходь з нею на паста-паті після забігу. Кожного, хто прийде на паста-паті зі своєю тарілкою, чекає смаколик. Дякуємо за підтримку!

Р Р Р